KONKURSAS: Jūsų ir mūsų pilietiškumui

Molėtai žino 4 Umbrasus, garsinusius šį kraštą. Mykolą Umbrasą – paskutinįjį tarpukario Lietuvos viršaitį; Joną Umbrasą –dailės istoriką, aktorių ir menotyrininką; Kazį Umbrasą – literatūros tyrinėtoją, prozininką, vertėją; Algimantą Umbrasą – dailininką, architektą.

Šiandien stabtelsiu ties Algimantu.

Gimęs Molėtų krašte, Keršėniškės kaime, prie Urkio ežero 1929 m. Studijavęs Valstybiniame dailės institute, tapęs dailininku – architektu. Dirbęs Mokslinėse restauracijos gamybinėse dirbtuvėse, ruošęs restauracijos projektus Lietuvos architektūros paminklams – Zapyškio bažnyčiai ( XVIa.), Panemunės Gelgaudų piliai (XVIIa.), Tyzenhauzų Fitinhofų rūmams Vilniuje (XVIIIa.), gotikiniam namui Pilies gatvėje Nr. 12 ( XV – XVIa.) ir kt.

Nuo 1962 m. buvęs Miestų statybos projektavimo instituto vyriausias projektų architektas, projektavęs daugiausia gyvenamuosius namus.

Dažnai lankydavęsis Molėtų krašte. Pasidalindavęs savo samprotavimais apie vietovardžių kilmę ir jų sąsają su mitologija. Visa tai įamžinęs knygelėje „Užburtos pasagos".

Jis – buvęs laukiamas svečias „Vilnies" redakcijoje, apsilankydavęs Krašto muziejuje, Kultūros ir švietimo skyriuje, bibliotekoje.

Ypatingo dėmesio apsupty buvęs jo suręstas sodo namelis iš medinių trinkelių, retų ir įdomių augalų kolekcija Vilniuje.

Molėtiškiams jis buvęs miesto žaliosios zonos iniciatorius, Ąžuolų gatvės pabaigoje sodinęs ąžuoliukus..

Neabejoju, kad šiandien jis būtų turėjęs ką pasiūlyti Molėtų 625 –ųjų metinių proga. O ką galėtume pasiūlyti mes?

Šviesaus, veiklaus ir kilnaus kraštiečio atminčiai siūlau Mažąjį legendų KONKURSĄ apie Molėtų kraštą, jo vietoves, jums brangius ir įdomius objektus. Susiraskite bibliotekoje jo knygelę „Užburtos pasagos", paskaitykite ir nuspręskite kas jums artimiau: Molėtų sąsaja su senovės paslaptimis ar šiandieninė jūsų sąsaja su Molėtais. Šiek tiek romantikos, įdirbio, kūrybos - ir siųskite man į elektroninį paštą ( arba atneškite į Molėtų bibliotekos informacinį skyrių ) naująsias ir senąsias legendas (galima ir įliustruotas) iki birželio 1dienos.

Nepamirškite parašyti savo vardo, pavardės, amžiaus, telefono numerio ir kokia informacija naudojotės.

Visi darbai bus publikuojami ir saugomi, o geriausiųjų lauks prizai.