Klubas M13

Iš kur atsirado M13?

Tikriausiai nukrito iš dangaus... Nors M13 iš tiesų yra kamuolinis žvaigždžių spiečius, matomas per teleskopą Šiaurės danguje, kur susibūrę pusė milijono žvaigždžių... Man patiko faktas, kad 1974m. radioteleskopu iš Puerto Riko salos užgesusio vulkano krateryje buvo išsiųsta pirmoji žmonijos telegrama nežemiškoms civilizacijoms- į M13. Tik bėda ta, kad atsakymo teks laukti apie 48 tūkstančius metų... Meno klubas simboliškai pasirinko tokį pavadinimą – juk pakeliui, per 30 metų, signalas galbūt prasilenkė su pakeleivingomis būtybėmis. O kiekviena mūsų pristatoma paroda ar renginys ir yra tarsi maža žvaigždelė dideliame menų žmonijos spiečiuje...

 

logo

Veiklą pradėjo 2002 metais sausio 10d. Pirmininkė Jolanta Matkevičienė. Emblemą sukūrė architektė Lada Markejevaitė.

Reikšmingesni renginiai ir parodos: danų dailininko Esbeno Hanefelto Kristenseno tapybos pristatymas; Spaudos grafikos meno politinės karikatūros paroda "Kolegos Česlovo Juršėno Juoko siena"; Pobūvis stilizuotoje gurmanų kavinėje su rašytoju ir dramaturgu Mariumi Ivaškevičiumi; Ilgalaikis projektas "Gamtosaugos ir meno sintezė"; dvimetis "Tarpregioninis jaunimo kūrybos projektas: Rytai - Vakarai" ir kt.

Iliustracija

E.H. Kristenseno kūrybos pristatymas, dalyvaujant kolegoms iš Danijos ir Lietuvos.

Iliustracija

Dailininkė Sigita Maslauskaitė kuria stilizuotą "gėlių darželį" rajono savivaldybės aikštėje. (Projektas "Gamtosaugos ir meno sintezė").

Molėtiškiai svečiuojasi Kintuose, dailės mokykloje (Projektas "Tarpregioniniai jaunimo kūrybos mainai: Rytai-Vakarai").

Poetai

Vakaras su Senovės indėnų dvasia, kuriai rastis (klubo M13 kvietimu) padėjo šešetas vyrukų - vertėjų, poetų, keliautojų ir muzikantų. Pirmas iš kairės: L. Katkus, M. Burokas, G. Norvilas, R. Audiejaitis, G. Kajėnas.