Su pavasariu!

Jei jau anot kraštiečio, Ventės rago ornitologinės stoties vedėjo Vytauto Jusio, pamary jau ir varnėnai parskridę, gieda ant namų stogų, tai, reik manyti, kad ir Aukštaitijos kiemuose jie greitai pasirodys. Nors, mano ausimis, vyturėliai čireno dar tik šį šiltąjį savaitgalį...

iliustracija
Šeštadienio „Lietuvos žinioms" juokavęs V. Jusys, jog „dabar pas mus būna trys lapkričiai ir du kovai: vienas – vasarį, kitas – kovą", tarsi patvirtino faktą, kad meteorologinis pavasaris atėjo anksčiau už kalendorinį.
O štai kokie orai buvo Lietuvoje 1967-aisiais. Orų biuro biuletenio duomenimis kovo mėnesio vidutinė temperatūra buvo 0–2 laipsniai šalčio. Mažai debesuota, be kritulių – kovo 12–14 d. ir 17–21 d. Pirmoje mėnesio dekadoje vietomis pūga. Žemiausia temperatūra (naktį 15–20, dieną 5–10 laipsnių šalčio) laukiama mėnesio pradžioje ir kovo 12–14 d.
Šilčiausi orai (naktį nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, vietomis iki 5 laipsnių šilumos, dieną 5–10 laipsnių, vietomis 12–14 laipsnių šilumos) numatomi paskutinį mėnesio penktadienį.
Regis, iš tiesų oro temperatūra pasislinko mėnesiu į priekį, nes prieš 50 metų buvusi temperatūra mėnesio pabaigoje, šįkart tokia pabuvo mėnesio pradžioje... O ir paukščių šįmet Ventės rage sužieduota kur kas daugiau: sausio mėn. – 679, vasario mėn. – 647, kai, pavyzdžiui, 1984 m. nebuvo sužieduotas nė vienas paukštis.
Vien per sausio mėnesį buvo sužieduota net 25 rūšys sparnuočių...
Šv. Kazimieras pabudino žemę ir jos augalus. Pakelėse ir pakrūmėse markstosi pirmieji karklų „kačiukai", pilni gyvybės syvų berželiai ir lazdynai, net ir nenuoramos serbentai...
Tarsi iš nevilties ir nuostabos, kad sniego nebeliko, šįmet anksčiau pražydo ir snieguolės.