Kas? Kur? Kada? (13)

AIDAS IŠ KNYGŲ PRIEGLAUDOS NAMŲ. Antanas Kibickas („Utenos apskrities žinios", 2015 m. gegužės 28 d., Nr. 58)

informacijoje „Išsakymo pasidžiaugimai" siūlo nestabdyti pavasario, nes jis nueis, kaip ir poezijos posmai, skambėję Kuktiškėse prie parko, „tvenkinio ir knygnešio I. Kuliešiaus ir dievdirbio A. Deveikio namo, dabar vadinamo „knygų prieglaudos namais", globojamais E. ir A. Čiužų. Jau penktą kartą čia susirinko eiliavimo mėgėjai ir meistrai iš aplinkinių Kuktiškio seniūnijų, Utenos „Verdenės" klubo. Apie ką skaitė dar negirdėti ir jau pripažinti eiliuotojai? Temos tos pačios ir amžinos – meilė, gimtinė, tėviškė. „ Tarp dalyvių buvo mūsų kraštietis poetas Vytautas Kaziela, ne kartą Molėtuose viešėję: Regina Katinaitė – Lumpickienė, Petras Panavas...Iliustracija
NAUJOS KARTOS ŽALDOKYNĖ. Taip žurnalas „Veidas" kultūros rubrikoje kalbindamas Nacionalinio dramos teatro meno vadovą Audronį Liugą, jo paties žodžiais tariant, įvardina Oskaro Koršunovo režisuotą spektaklį „Išvarymas". „Šiandien nebėra prasmės slėpti, kad po Oskaro Koršunovo „Išvarymo", tapusio lankomiausiu ir geidžiamiausiu teatro spektakliu, peržiūros su režisieriumi aktorių akivaizdoje beveik susimušėme. Tąkart pristatyta spektaklio versija nieko gera teatrui nežadėjo. Ir režisieriui atvirai tai išdėsčiau. Pjesės autoriui Mariui Ivaškevičiui septynias valandas trukusi peržiūra taip pat priminė katastrofą. Vis dėlto O. Koršunovas mūsų pastabas išgirdo. Per dieną ar dvi spektaklis buvo sėkmingai „suveržtas", o vėliau palengva užsiaugino sparnus. Galima sakyti, kad šis darbas – tai naujos kartos lietuvių „Žaldokynė".
TAUTOS PROBLEMŲ ANTROPOLOGAS. Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraštyje „Metai" (2015 m., gegužė – birželis) rubrikoje „Literatūros mokslas ir kritika" humanitarinių mokslų daktarė, profesorė, šiuolaikinės literatūros skyriaus vyriausioji mokslo darbuotoja Aušra Jurgutienė nagrinėja mūsų kraštiečio pjeses, ieškodama tautinės tapatybės dekonstrukcijos. Ir ją randa. Pasak jos, Marius Ivaškevičius pagrįstai vadinamas tautos problemą tyrinėjančiu antropologu, aktualios politinės dramaturgijos kūrėju. „Tautinės tapatybės krizę skelbiančioms M. Ivaškevičiaus pjesėms pasiūlę dekonstrukcijos sąvoką norėjome pasakyti, kad vienareikšmių tautinių idėjų ir didžiųjų tautinių pasakojimų steigimo laikas pasibaigė, šiuolaikinis rašytojas skatinamas rinktis žaismo paradoksais (Pakšto) poziciją. (...) Dekonstrukcija steigiasi ten, kur į tą patį klausimą darosi vienodai įmanomi ir pesimistiniai ir optimistiniai atsakymai, ir tada, kai tautinė tapatybė pradedama suprasti ne kaip pastovusis kūrybos šaltinis (tautos dvasia), o jos permainingas ir nenuspėjamas rezultatas. Tautines aktualijas keliančios M. Ivaškevičiaus pjesės rašomos ne tam, kad mus glostytų ir gintų, saugotų ir ramintų, o tam, kad drumstų ramybę ir verstų ieškoti atsakymo į naujus laiko klausimus."
PRISIMINIMAI. Molėtiškiams, o ypač Giedraičių krašto žmonėms, žinoma ir pažįstama Zita Zarembaitė – Kriaučiūnienė iš Piliakiemio, šiuo metu gyvenanti ir besidarbuojanti Želvoje, padarė didelį darbą: kartu su vaikaite Gabriele Povyliūte rinko tremtinių prisiminimus ir viską sudėjo į knygą „Kai tėvynė buvo toli..." . Neseniai ši knyga buvo pristatyta Želvos gimnazijoje, Ukmergės rajone. Greta Želvos krašto politinių kalinių bei tremtinių istorijų yra ir mūsų kraštiečių, Molėtų rajono garbės piliečių - Algimanto ir Mindaugo Černiauskų pamąstymai apie Lietuvą ir tremtį.
JAUNYSTĖS ELIKSYRAS. Iki šiol jo niekas nebuvo išradęs. Tiksliau – buvo, bet nežino kur padėjo... O štai Vaida Genytė beveik kiekviename moteriškame žurnale pristato ARGAN GOLD – atnaujinantį odą ir sustabdantį senėjimo procesą, vieną iš jaunystės eliksyrų kolekcijos. „Veiksmingumo paslaptis – vienas rečiausių ir brangiausių pasaulyje augalinių aliejų – arganų", o pirkti galima vaistinėse „Camelia".
VAIKŲ FESTIVALIS. Birželio 13 d. Molėtų aerodromas, sako, pavirs į pasakų šalį, kurioje karaliaus visos Lietuvos vaikų festivalis „Kukulūzas".
„Mažųjų lauks net keletas skirtingų teminių erdvių, kuriose bus galima kurti, spręsti galvosūkius, dainuoti, mokytis magijos triukų, dalyvauti įvairiose sporto rungtyse. Šokti ir dainuoti kvies vaikų pamėgti atlikėjai: vaikų choras „Olialia", Laura Remeikienė su dukra, Vaida Genytė. „
Su vaikų festivalio bilietu tėveliai galės stebėti ir „Auto Jazz 2015". Pasakų šalyje, sako, kris dovanų lietus iš dangaus ...