Kas? Kur? Kada? (6)
Pernai, rugsėjo 24d., užgeso aktorė Irena Leonavičiūtė. Leidinys „Respublika" ir žurnalistė Danutė Šepetytė, rašanti apie įdomias asmenybes, prisiminė šią moterį, jos gyvenimą ir kūrybą. Ji buvo kraštiečio, režisieriaus Balio Bratkausko žmona. („Neblėstanti Irenos Leonavičiūtės charizma"//2012 m., rugsėjo 7 d.)
Didžiausio tiražo savaitraštis moterims „Ji" (Nr. 36) pristatė astronomą Saulių Lovčiką , besidalinantį meile dangui su Molėtų observatorijos lankytojais. Nespėję žvaigždžių lietaus žiūrėti rugpjūtį – turi galimybę pasimėgauti lapkričio mėnesį, kai meteorai byrės iš Liūto žvaigždyno.
Nors rašytojas Henrikas Kunčius „Respublikos" leidinyje „TV Publika" (Nr. 36) skelbia, kad tausodamas tautos moralę, sąmonę ir lėšas – uždarytų televizijas, kraštietė, LNK generalinė direktorė, neseniai tapusi Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos prezidente Zita Sarakienė, aiškina, ką daryti, kad spalio 29 – oji netaptų „katastrofa" be televizoriaus...
Prieš rinkimus į Didįjį Seimą spėjęs dienos šviesą išvysti žurnalas "Žmonių istorijos"(140 000 egz. tiražu), kuriame Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų veidai ir gyvenimai. Dauguma jų – vasaros molėtiškiai... Yra ir tikras molėtiškis – Valentinas Stundys, pasakojantis apie vasaras kaime . "Mes buvome mokyti ne atrodyti ar pasirodyti, o tarnauti principams, vertybėms ir savo artimui. Tyloje ir ramybėje kaskart giliau supranti šias pamokas", – tvirtina politikas.
Nemėgstantys politikos, o ypač politikų, galėtų susipažinti su jų gyvūnėliais... Nors, mano galva, o ji nebūtinai teisinga, įdomiausiai pristatytas Audronis Ažubalis, sako, irgi turintis molėtiškų šaknų...
Iliustruotame kultūros gyvenimo žurnale "Naujoji Romuva" (Nr.2) – viskas įdomu. Tačiau ypatingos šviesos Silvijos Jermakovaitės interviu su dailininke Gryte Pintukaite – Veličkiene verta paskaityti kiekvienam. Tarp pristatomų dailininkės sukurtų dainininkių portretų ir Juditos Leitaitės, kurią sunkiai dalinasi anykštėnai su molėtiškiais, portretas.
Tame pačiame žurnale Vaiva Lanskoronskytė pristato Irenos Aršauskienės poezijos knygą "Gyventi", iliustruotą Nijolės Paškauskienės meninėmis nuotraukomis. Abi moterys viešėjo Molėtų bibliotekoje, kai klubo M13 kvietimu, vyko Vladimiro Vysockio kūrybos vakaras. Irena Aršauskienė yra ypatinga aktoriaus, poeto ir dainininko V. Vysockio gerbėja ir jo poezijos vertėja į lietuvių kalbą, išleidusi V. Vysockio poezijos knygą lietuviškai.
Pasak V. Lanskoronskytės, I. Aršauskienės knyga „Gyventi" – „brandi gyvenimiškų akimirkų ir natūraliai į jas įsiliejusių kultūrinių reiškinių refleksija tikrai turėtų rasti savo skaitytoją".
Rugsėjo 14d. Alanta prisiminė Petrą Tarasenką – kraštietį, mokytoją, archeologą, karininką, rašytoją... Jo 120 - osioms gimimo metinėms buvo surengta mokslinė konferencija „Atveriant užburtų lobių paslaptis". Dalyvavo archeologai: Dr. Daiva Steponavičienė, doc. Gintautas Zabiela, dr. Vykintas Vaitkevičius, doc. Rimvydas Laužikas, habil. Dr. Vytautas Urbanavičius, taip pat iš Alantos krašto kilę: dr. Jonas Satkūnas (geologas), Gintautas Šeikis (istorikas, sukaupęs daug vertingos medžiagos apie P. Tarasenką).
Rugsėjo 16d. Videniškiai minėjo 645 metų sukaktį. Vienuolyne veikė molėtiškio Alvydo Balandos fotografijų paroda "Videniškiai iš praeities".
Žurnale "Kelionės ir pramogos" (Nr. 9) rubrikoje „Stiprūs žmonės" kraštietis, keliautojas ir fotografas, alpinistas Rasius Janukaitis straipsnį „Kaip iš sofos bulvės pavirtau Indian Džonsu" skiria broliui, norinčiam pasukti savo gyvenimą gera linkme. Autorius pateikia dešimt įpročių, kurių verta atsisakyti... ne tik molėtiškiams...