Pagalvėlės

Rugpjūtis dar kvėpteli paskutinius kalendorinės vasaros gurkšnius, dangus siunčia tai lietaus, tai gero oro debesis, o pievose ir darželiuose įsibėgėja žydinčių gėlių ir žolių ryški sodruma...

Po nupjautas ražienas varlinėja seniai gandrai, o jaunikliai vis dar mokosi skraidyti...

Miškas pasimetęs: tarp samanų tebegeltonuoja voveruškų tiltai, o stipresni grybai vis dar negali atsilaikyti prieš kirminų desantą... Moterys eina brukniauti, soduose noksta obuoliai... Vėjas juos verčia kristi anksčiau laiko, o vaikai prirenka pilnas sterbles... Skanūs saldiniai obuoliai... Po nakties jų būna pilnas kiemas.

IliustracijaKartais nukritusiame obuolyje apsigyvena vapsvos...

Sako, kai baigiasi juodieji serbentai, didžiausi sodo vitaminai būna obuoliai... Sako, jie dar ir nuotaikos gerintojai... Kaip ir pagalvėlės...

Nors mes ir nešiltųjų kraštų gyventojai, tačiau pagalvėlės darosi būtinas namų jaukumo akcentas. Juk ir atsiremti, spoksant televizorių ar skaitant knygą, gali prireikti, ir pavargusias kojas minkščiau ir aukščiau užsikelti...

O pagalvėlių gali prisigalvoti visokių: nertų, megztų, siūtų, pintų, austų, su aplikacijomis, iš skiautinių, su sagomis, sąsagomis, nėriniuotų, įvairiausių formų ir dydžių, vaikams ir suaugusiems, kelionei ir namams... Gali jas pasidaryti iš nusibodusio vilnonio megztinio ar susivėlusios „mocheros", lamos ar kupranugario vilnų, sudėvėtos šiltos antklodės, naminių vištų plunksnų ir t.t.

IliustracijaVisada yra ir lengviausias kelias: nueiti į „Maximą", nusipirkti per išpardavimą keletą vienspalvių pagalvėlių, o turint lietingą laisvadienį, dekoruoti pagal savo sugebėjimus ir norus.

Nusibodusias sofos pagalvėles visada gali padaryti kėdės pagalvėlėmis...

Pavyzdžiui, molėtiškė Anastazija Kuliešovaitė pagalvėlės vidų daro iš senų drabužių. Juos sukarpo ilgomis juostelėmis, o paskui juosteles smulkina į kvadratėlius. Kai sukarpo reikiamą kiekį – pila į vadinamą inpilą, o paskui jį „aprengia" norimu užvalkalu. Tokia pagalvėlė visada atrodo minkšta ir puri, nes lengvai, paėmus už kampelio, galima papurtyti.

Artėja Žolinė. Darželiuose dar pilna vaistažolių. Todėl siūlau pasidaryti ir kvapiųjų žolių (jei nesate alergiški) pagalvėlių, ypač mėtų, pipirmėčių, čiobrelių, melisų... Tokios pagalvėlės ne tik skleis malonų kvapą, bet ir nuteiks ramiam miegui.

Nuotraukose: Reginos Narbutienės sofos ir kėdės pagalvėlės.