Kai į namus pasibeldžia Velykos...

Šįmet pavasarėja sunkiai. Norisi kuo greičiau darželio kamputyje pamatyti besimarkstančią žibutę, iš po eglišakių besistiepiančią tulpę, pirmuosius karklo kačiukus, bekyšančius pūkuotomis savo galvelėmis...

Iliustracija

O štai ir Velykų bobutė bekieminėjanti! Apsigobusi skara, įlindusi į raukiniuotą sijoną, atšlepsi su kaliošais, tiesa, tuose kaliošuose šįmet įbrukti veltiniai... Dar pirštiniuotoje rankoje - pintinėlė, iš kurios kyšo margučiai, pyragaičiai, saldainiai... Kol ji, aplankiusi mažuosius, pašukuos kiškučių uodegėles, ateis ir Atvelykis. Gali būti, kad ji spės aplankyti visus, ypač jei bus norinčių tai Velykei padėti...

Kraitelė – vyželė

Nusipirkite dėžutę kivių. Pristigę margučių jais galėsite ir nuo lalautojų atsipirkti...O kraitelei – vyželei pagaminti tiks dėžutė.

Išklokite jos vidų klijuote ( tuomet galėsite dėti ir vazonėlį, nebijodami, kad ištekės vanduo).

Dėžutės išorę apklijuokite fanera, kartonu ar kaip tik pakuždės jūsų vaizduotė.

Tada pinkite vyžą. Labiausiai tiks linas, pakulos. Galite įpinti ir žolių, pagaliukų, juostelių ir t.t.

Viršų dailiai apklijuokite „veltukais" – susuktais plaušo gumulėliais.

Nupinkite tvirtą rankenėlę. Beliks tik kraitelę – vyželę prikrauti lauktuvių...

Ryškių spalvų laikotarpis

Jei ne margučiai, tai bent aplinka ar kai kurios jos detalės turėtų būti ryškios. Juk po žiemos norisi kuo daugiau spalvų. Velykų laikotarpiu būtinos spalvos – raudona, mėlyna, žalia, geltona, ruda, juoda, turinčios maginę ir simbolinę reikšmę, o jų deriniai - turėtų priminti atgimimą ir harmoniją.

Mano staltiesė, išsiuvinėta tam tikromis spalvomis ir magiškais ornamentais, buvo taikyta šiam laikotarpiui. Neabejoju, kad pasikniausus po bobučių spintas dar būtų galima surasti ir siuvinėtų, ir austų staltiesių, arba pačioms nunerti, išsiuvinėti, kad ir kitų metų Velykoms.

Mėlyno stiklo butelis man pasitarnavo pabūti vaza, į kurią „pamerkiau" keistą gėlę. Ji padaryta iš džiovinto granato, į kurį įdėta išlukštenta ir sudžiovinta saulėgrąža, nudažyta guašu.

IliustracijaGarvežiukas – kermošiukas

Pagal mano projektą jums reikės 14 degtukų dėžučių, kaproninio siūlo, 28 kamštelių nuo vaisvandenių, mineralinio ar aliejaus butelių, kiaušinio lukštų, plunksnų, spalvoto popieriaus, audinio skiautelių, dažų, klijų.

Dėželės šonus ir galus pradurkite.

Per šonus verkite siūliukus ir sutvirtinkite šoninėje pusėje kamšteliais – rateliais.

Pakaitomis su po du suklijuotais kamšteliais verkite vieną paskui kitą dėžučių "vagonėlius".

Apverskite dėželes ant jų nugarėlių, priklijuokite po vieną dėželę.

Kamšelius galite aprišti spalvotu aksomu ar blizgančiu popieriumi, kad būtų panašiau į "kermošinius saldainius".

Vagonėlius galite ryškiai nudžyti, apklijuoti fanera, spalvotu popieriumi ar audiniu.

Keletą kiaušinių kevalų - viršūnėlių prikimškite laikraščiu, vata, jūros puta ar porolonu, ir įklijuokite į dėželes. Vaikai turės gražaus darbo – marginti kiaušinukus. ( Galima panaudoti ir virtų margučių kevalus). Maniškiai, pamenu, ne šiaip sau margino, bet ir paišė veidukus ( linksmus ir miegančius), puošė plunksnelėmis.

Per Velykas ir Atvelykį mašinistais galės būti zuikis ir vištelė (juos galima numegzti, nunerti, pasiūti ir t.t.).

Daniaus Ažubalio nuotraukos