Į rugsėjį – be akinių

Akiniai turbūt daugelį žmonių atvedė į geresnį gyvenimą, nes su jais atsivėrė ryškesnis pasaulis. Jie ilgą laiką buvo politikų ir moksliukų įvaizdžio dalis, o stileivos kas sezoną vaikėsi naujų akinių rėmelių madas...

Šiandien gi, atvirkščiai, natūralios regos terapijos instruktorė, turinti sąsajų su Molėtų kraštu, Jūratė Aleškevičiūtė, sako, jog akiniai - tėra protezai mūsų akims ir jie niekada regėjimo nepagerino....
Jūratė Aleškevičiūtė jau daugiau nei 13 metų vadovauja Satya Optikai, ir kaip ji pati sako, turi ilgametę sėkmingą optometristės patirtį, nes 30 metų propaguoja sveiką gyvenseną ir mitybą, yra Reiki meistrė, „Aiškus Matymas" mokyklos įkūrėja, pati natūraliai susigrąžinusi aiškų regėjimą ir jau 20 metų dirbanti su žmonėmis, norinčiais suvokti gilumines savo ligų priežastis.
Vasaros pradžioje Molėtų viešosios bibliotekos konferencijų salėje Jūratę Aleškevičiūtę buvo pristatęs ir Utenos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, vykdantis veiklas ir mūsų rajone. (Beje, rugsėjo 17 d. 18 val. šis biuras kviečia molėtiškius į Molėtų pradinės mokyklos sporto salę, kur vyks nemokamos „maudynes gonge" su jogos ir gongų meistru Vyrenijumi Andrijausku).
Po J. Aleškevičiūtės paskaitos, kur ji dalijosi savo sukurtu ir patobulintu regėjimo atstatymo metodu, kaip paprastai, įdomiai, lengvai susigrąžinti gerą, aiškų regėjimą bei suprantamai kalbėjo apie tai, kad mūsų akių sveikata yra mūsų pačių rankose, dar ilgai netilo susidomėjusių kalbos ir komentarai, tad ėmiau ir paskambinau poniai Jūratei. Ji ne tik išsamiai viską papasakojo, bet ir atsiuntė medžiagos.
Anot J. Aleškevičiūtės, žmogus yra fizinio ir energetinio kūno visuma, o gydyti būtina ligų priežastis, kurios dažniausiai slypi mūsų pasąmonėje. Blogo regėjimo priežastys taip pat dažniausiai glūdi mūsų psichikoje. Ateities baimės, intravertiškumas dažnai sukelia trumparegystę paauglių amžiuje, o dabarties baimė, nenoras matyti amžiaus kūno pasikeitimų, iššaukia presbiopiją ir sunkumus skaitant iš arti. Tai tik mažoji dalis priežasčių, lemiančių blogą matymą. Dažnai žmonės nemoka taisyklingai naudotis jiems išrašytais akiniais, nežino, arba pamiršta, kad akinių, skirtų tolumui, negalima naudoti skaitymui, ir atvirkščiai. Per dažnas kontaktinių lęšių naudojimas taip pat yra žalingas.
Sveika mityba, sveikas gyvenimo būdas, rekomendacijos daugiau judėti, būti gryname ore, nes mūsų akims labai svarbi gera kraujo apytaka ir pakankamas deguonies kiekis bei rūpinimasis savo minčių švara, gyvenimo pozityvumu – visas kompleksas to, ko reikia žmogui. Tačiau natūralios regos terapijos instruktorė moko ir akių atpalaidavimo technikos, palmingo, taškinio masažo, pratimų, padedančių akelėms, kaip Jūratė mėgsta švelniai jas pavadinti, lengviau pamatyti objektus įvairiais atstumais, taip pat moko akies raumenų treniravimo pratimų. Anot J. Aleškevičiūtės, „mūsų akis gerai mato toli tada, kai yra atsipalaidavusi, ir akies obuolys – apvalus. Kai mes norime pasižiūrėti į objektą, esantį arti, akies obuolio raumenų grupės suspaudžia akies obuolį, jis pailgėja ir žmogus gerai mato arti. Kai reikia pasižiūrėti į tolį - akies raumenys atsipalaiduoja ir ji vėl tampa apvali. Jeigu tie raumenys, lemiantys vienokią ar kitokią akies obuolio formą tampa neelastingi arba silpni, žmogus tampa trumparegiu arba toliaregiu. Kai tokiam žmogui uždedami akiniai - raumenys visai nustoja dirbti". Todėl Jūratė nuolat pabrėžia, kad akiniai niekada nepagerina mūsų akių sveikatos, o tik leidžia žmogui gerai matyti tuo metu, kai jis dėvi šiuos protezus...
Kaip alternatyvą korekciniams akiniams su dioptrijomis ji siūlo akinius treniruoklius, su kuriais galima skaityti, rašyti, žiūrėti televizorių, dirbti kompiuteriu. Net ir nemažą regėjimo ydą turintis žmogus su tokiais akiniais mato gerai. Tuo įsitikinau ir pati, duodama juos savo aplinkos, skirtingo amžiaus ir regėjimo žmonėms. (4 iš 5 tiko). Svarbiausia juos naudoti saugioje aplinkoje, esant pakankamam aplinkos apšvietimui. Jie ne vien leidžia žmogui gerai matyti, bet ir treniruoja bei atpalaiduoja visus akies obuolio raumenis. (Šių akinių galima įsigyti susisiekus su Jūrate arba Satya Optikose Kaune, nes perkant juos turguje ar interneto svetainėse galima įsigyti dublikatą ir naudojant netinkamai pagamintus akinius, pakenkti savo akims).
Taip pat Jūratė perspėjo, kad prieš atliekant šiuos pratimus būtina pasikonsultuoti su tai išmanančiu žmogumi, negalima persistengti ir pertempti savo akių, todėl tiems, kurie nori pradėti gerinti savo regėjimą, siūlo susisiekti su ja asmeniškai.
Žmonių, kurie dalyvavo „Aiškus matymas" mokymuose nuomonių ir atsiliepimų galite pasiskaityti internetiniame puslapyje www.aiskusmatymas.lt.
Rudenį turėtų pasirodyti Jūratės knyga „Sveikų akių vadovėlis", skirta visiems, kuriems rūpi jų akių sveikata.
Natūralios regos terapijos instruktorė Jūratė Aleškevičiūtė yra liudytoja, kad šis metodas tikrai veikia. Ilgą laiką jos regėjimas buvo -2,5 D. Per pusmetį, pagal savo pačios sukurtą metodiką, ji susigrąžino regėjimo aiškumą ir visiškai atsisakė bet kokių akinių.
Tikiuosi, jog TV3 ir laidos „Yra kaip yra" vedėja Asta Stašaitytė - Masalskienė nesupyks, jog pateiksiu nuorodą į laidą, kurioje dalyvavo ir J. Aleškevičiūtė. (žiūrėti čia >>>)
Aiškaus matymo ir su treniruokliais, ir be jų...